Każda pora roku posiada swoje uroki, czymś się wyróżnia i tak samo jest piękna w całej swojej palecie barw. W świetlicy bardzo długo w tym roku wypatrywaliśmy właśnie wiosny. Aby ją przywołać wspólnie z dziećmi przygotowałyśmy taki właśnie konkurs pod hasłem „List do wiosny”. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku 7 – 10 lat, uczniów naszej świetlicowej społeczności. Uczestnicy mięli za zadanie napisanie swojego „przesłania” do Pani Wiosny, zaklęcia do jej przywołania w formie listu, z zachowaniem elementarnych zasad sztuki epistograficznej. Dodatkowo każdy list powinien być opatrzony w ilustrację stosowną do treści listu. Konkurs został tak zaplanowany by jego rozstrzygnięcie przypadło właśnie na Pierwszy Dzień Wiosny. Od uczniów oczekiwałyśmy prac indywidualnych, które mogą w jasny sposób przekazać zarówno zainteresowania dzieci w tym temacie, jak i pomogą uczestnikom wyrazić siebie w kreatywny sposób . Przede wszystkim liczyłyśmy w tym konkursie na swobodną ekspresje dzieci, na wyrażenie siebie i swoich odczuć za pomocą dowolnej techniki plastycznej. W efekcie końcowym spośród licznego zbioru prac wybrałyśmy trzy nagrody honorowane dyplomem i nagrodami rzeczowymi oraz jedno wyróżnienie w postaci upominku.