Chcąc urozmaicić pobyt naszych uczniów w świetlicy szkolnej i wzbogacić ich o nową wiedzę i umiejętności zorganizowaliśmy konkurs z quillingu „Podwodny świat”. Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki, służąca do robienia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio sklejonych do siebie. Czyli prostymi słowami - technika zdobienia kartek. Tematem prac konkursowych został podwodny świat ze względu na swe piękno, bogactwo i różnorodność. Świat ten jest pełen magii, zupełnie jak inny wymiar, który potrafi zaskoczyć i zachwycić każdego. Dlatego też postanowiliśmy przenieść go chociaż w niewielkiej części do naszej świetlicy. Przedstawienie go za pomocą quillingu dało niesamowity efekt. Powstały przepiękne, barwne zwierzęta i rośliny, które możemy znaleźć w morzach i oceanach. Ze względu na ogrom pracy i czasu, które dzieci włożyły w tworzenie ich, zwijanie i przyklejanie pasków z papieru postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Ze wszystkich prac powstała przepiękna dekoracja w naszej sali świetlicowej. Dzięki temu mamy nasz mały podwodny świat.

Joanna Urbaniak