Drodzy Rodzice,

jako osoby najważniejsze dla swoich dzieci w wielu obszarach,  także w podejmowaniu wyborów edukacyjno-zawodowych jesteście dla nich pierwszym, znaczącym doradcą zawodowym. Mamy nadzieję, że materiały zamieszczone poniżej, pomogą Wam odnaleźć się w tej ważnej roli.

Załączniki:

• Jak pomóc dziecku w podejmowaniu decyzji dotyczących kariery zawodowej. Poradnik dla rodziców
  • Rodzic jako doradca swojego dziecka przy wyborze szkoły ponadpodstawowej 2023/2024

Aktualnie realizowany projekt
„Warszawa Talentów – rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy”

W naszej szkole w okresie od 1 września 2021 r. do 30 czerwca 2023 r. realizowany jest Projekt „Warszawa Talentów - rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy”, pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawy (Biuro Edukacji).

Celem Projektu jest:

- podniesienie wśród uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych kompetencji kluczowych w zakresie budowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej i poruszania się po rynku pracy;
- zwiększenie zdolności uczniów do zatrudnienia dzięki realizacji działań w obszarze rozwoju i poprawy jakości doradztwa zawodowego;
- utworzenie Punktu Informacji Kariery w SP84;
- udzielanie porad indywidualnych dla uczniów klas VII-VIII i ich rodziców;
- diagnoza zasobów ucznia tj. umiejętności, zdolności, uzdolnień, zainteresowań, kompetencji i predyspozycji zawodowych;
- wsparcie rodziców i uczniów w procesie wyboru przez dziecko ścieżki edukacyjnej;
- zapoznanie uczniów i rodziców z ofertą edukacyjną szkolnictwa ponadpodstawowego.

Informacji udziela Beata Niedźwiedź-Gostomska, koordynator projektu.
Kontakt:
- za pośrednictwem e-Dziennika;
- tel. 22 679 78 95;
- bniedzwiedz@eduwarszawa.pl.

Zachęcamy uczniów klas VII i VIII oraz ich rodziców do wzięcia udziału w projekcie.

Dokumenty do pobrania:
Regulamin Projektu „Warszawa Talentów”
Formularz zgłoszeniowy dla ucznia – Załącznik nr 1
Oświadczenie RODO – Załącznik nr 3